vesti24.mk

Tag : рак

ЗАБАВА

Радикална промена: Брз тест за откривање на рак

admin
Научниците развиле универзален тест за рак, кој може да открие заболување преку крвотокот на пациентот, пишува британски Гардијан. Станува збор за лесно достапен тест (замислено
ЗАБАВА

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

admin
Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис, импотенција,
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

Жените ќе му бидат благодарни на ова момче: Ученик направил градник кој открива рак (ВИДЕО)

admin
Жените ширум светот ќе му бидат благодарни на изумот кој ова момче го открило. Ученик во средно училиште во Мексико дизајнирал градник кој помогнува во
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ноември ќе биде најдобриот месец во годината, но само за овие три знаци!

admin
Овие три знаци ќе ја почувствуваат енергијата на Јупитер и ќе го подобрат секој аспект од својот живот. Ќе бидат покреативни, поенергични и ќе постигнат
ЗАБАВА

Ја сожалуваа и донираа, а сега ја осудија: Лажејќи дека боледува од рак, земала 39.000 долари

admin
27-годишната Луси Виланд од Австралија уапсена е и обвинета дека со лага и на нечесен начин заработила 55.000 австралиски долари (39.000 американски долари) кои ги
ЗАБАВА

На трудница и дијагностицирале рак на мозокот, па и дале уште 4 дена живот: Следело нешто на што никој не се надевал (ВИДЕО)

admin
Ешли Халфорд била трудна само три месеци кога забележала необичен израсток на вратот. Неколку недели подоцна почнала да се чувствува доста лошо, а докторите и
ЗАБАВА

Мали девојчиња, а големи херои: Овие четири ангелчиња го победија ракот (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Некои личности уште од мали нозе ја водат најтешката битка – борбата за живот. МекКинли, Клои, Ава и Лорен се храбри девојчиња кои успеаја да
ЗАБАВА

ФОТО: Емотивен графит кој ќе ви го скрши срцето стана вистински хит на Интернет

admin
Графитите се често дел од зградите секаде низ светот, а освен што тие често можат да имаат политичка, спортска или исмејувачка порака, ретко тие постануваат
ЗАБАВА

Мислевте дека карциномот е наследен или сте имале лоша среќа: Ракот може да се спречи ако обрнете внимание на овие работи

admin
Новите истражувања покажуваат дека ракот може да се спречи ако обрнете внимание на овие работи. Дури четири од десет случаеви заболени од рак можат да
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци секогаш има даваат втора шанса на своите поранешни партнери

admin
Рак и Риби Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои често дозволуваат носталгијата да предвладее со нивните чувства. Филм, песна, серија – било
Uncategorized ВЕСТИ ЗДРАВЈЕ СВЕТ

Докторите и давале 3 месеци живот, но ракот целосно исчезнал експериментална терапија

admin
Животот на Џуди Перкинс, жена која била заболена од рак на дојката, би спасен благодарение на нова, експериментална терапија. Докторите и вбризгале во телото дури