vesti24.mk

Tag : Рамуш Харадинај

ВЕСТИ

(ФОТО) Заев на гости во палатата на Харадинај

admin
Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица Заева вчера беа на гости во палатата на Рамушп Харадинај. Косовскиот премиер Харадинај заедно со неговата понежна половина
БАЛКАН

Косовскиот премиер Харадинај гo смени врвот на безбедносните служби

Ferad Aruc
Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, побара оставка од министерот за внатрешни работи, Фљамур Стефаја, и од шефот на тајната служба, Дритон Гаши, поради контроверзното апсење и
БАЛКАН

Тензиите Растат : Србите ќе формираат свој ентитет, Косово предупредува!

Ferad Aruc
По одлуката на членовите на Српска листа да ја напуштат косовската влада и сами да формираат Заедница на српски општини, на северот на Косово би
БАЛКАН

Како се ликвидирани сведоците против Харадинај: Американски генерал ги откривал сведоците, Харадинај нарачувал да ги убијат

Ferad Aruc
Американскиот генерал Стивен Шук, кој на Косово беше заменик шеф на Унмик, директно е одговорен затоа што се ликвидирани речиси сите сведоци во хашкиот процес