vesti24.mk

Tag : Реал Мадрид

ЗАБАВА

Старлетата го “стресе” Шпанскиот фудбал: “Спиев со фудбалери на Барселона, Реал Мадрид и Севиља”

Ferad Aruc
Белен Рока неодамна направи интервју за шпанските медиуми така што успеа да подигне прашина во светот на фудбалот откако призна дека спиела со неколку познати
Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

admin
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе
Uncategorized ЗАБАВА

Порно глумицата изрази поддршка за голманот на Ливерпул, а на фудбалерот од Реал Мадрид му порача: “Е*и се Рамос”

admin
Лорис Кариус моментално преживува тешки денови после поразот во Лигата на шампионите од кралскиот клуб Реал Мадрид поради грешките кои ги направи со кои буквално
Uncategorized СПОРТ

Зинедин Зидан го напушти клупата на Реал Мадрид

admin
Раководството на Реал Мадрид денеска одржа вонредна прес-конференција на која Зинедин Зидан им се обрати на шпанските медиуми. Тој објави дека го напушта клубот по
СПОРТ

Откриен специјалниот тренинг режим за одржување на физичка форма на Кристијано Роналдо

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност и покажа какви физички предиспозиции поседува и на 33-годишна возраст, изведувајќи маестрални „ножички“ за паметење на
СПОРТ

Познатиот фудбалер ги менуваше девојките како чорапи додека не ја сретна неа

Ferad Aruc
Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос кој го прослави својот 32. роденден, освен по успесите на теренот, познат е и по тоа дека секогаш ги има најубавите
ЗАБАВА

Плејбој зајачица во “жешко” издание ја прослави победата на Реал Мадрид (18+)

Ferad Aruc
Таа е најстраствената навивчка на фудбалскиот клуб Реал Мадрид. Да, тоа е жена, односно вртоглаво сексапилната Мирта Соса, која всушност е Плејбој зајачица. Таа го
СПОРТ

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони изјавил Зидан

Ferad Aruc
Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на францускиот
СПОРТ

(ВИДЕО) Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со резултат од 3-1 во осмина финалето од Лигата на Шампионите. НАјдобриот
СПОРТ

Реал Мадрид без ниту едно од 40 предложени засилувања во зимскиот трансфер рок

Ferad Aruc
На европскиот шампион Реал Мадрид му биле предложени 40 фудбалери во последните денови од јануарскиот трансфер период кој вчера беше затворен. Според „Марка“ меѓу понудените
ЗАБАВА

Роналдо испраќал непристојни пораки на секси модел, се додека не дознал кој и е свршеник

Ferad Aruc
Иако неодамна стана татко, и тоа на три деца, а има уште еден поголем син, славниот фудбалер Кристијано Роналдо, се чини, има проблеми со моногамијата.
СПОРТ

Продолжува мизеријата на Реал: „Кралевите“ елиминирани од Купот на Шпанија на сред „Бернабе“(видео)

Ferad Aruc
Фудбалерите на Леганес приредија вистинска сензација и го исфрлија Реал Мадрид од Купот на Шпанија. Малиот клуб од шпанската престолнина успеа вечерва да слави на