vesti24.mk

Tag : ревматоиден артритис

ЗАБАВА

Ревматоиден артритис и храна: 10 намирници што можат да ја ублажат болката

admin
Секоја промена во временските услови за луѓето кои страдаат од ревматоиден артритис воопшто не е пријатна – зглобовите се воспалуваат и постои дополнително ограничување на...
ЗАБАВА

Истражување: Лек за ревматоиден артритис помага на тешко болни од Ковид-19

admin
Лекот за ревматоиден артритис Тоцилизумаб лекува сериозно заболени луѓе кои страдаат од Ковид-19, покажува истражувањето на научниците од Велика Британија и Холандија, јави Би-Би-Си. Научници...