vesti24.mk

Tag : регионални пунктови

ВЕСТИ

Здравствените власти од денес најавија масовна вакцинација во шест регионални центри

admin
Започнува масовната имунизација на населението, во повеќе регионални центри низ државата – Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. Предвидено е да се вакцинираат...