vesti24.mk

Tag : Региони

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип

admin
Успешно заврши трансплантацијата на коскена срцевина на 15-годишната охриѓанка  Сара Настеска во Германија. ,,Добри вести стигнуваат од Германија. Успешно е извршена трансплатанцијата на коскена срж...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Фазлиу: Реновираниот пат Лакавица-Србиново покажува дека се грижиме и за жителите во помалку развиените региони

admin
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, министерот за здравство, Венко Филипче, и претставникот на Уницеф, Бенџамин Перкс, учествуваа на дебата на тема „Колку...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Формирано јавно претпријатие „Колекторски систем“ за заштита на Охридското Езеро

admin
Министрите на денешната владина седница донесоа одлука за основање на Јавно претпријатие ,,Колекторски систем“. Примарната дејност на јавното претпријатие ќе биде собирање, одведување и прочистување...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Охрид домаќин на кампот на Фондацијата на најтрофејниот клуб на планетата – Реал Мадрид

admin
,,Денес се наоѓаме во посета на општината Ѓорче Петров и колку и да тоа можеби изгледа дека реалноста не е таква, се наоѓаме во една...