vesti24.mk

Tag : рекет

ВЕСТИ

Антони Пешев: “Рекет” ја прели чашата и кај бизнисот

admin
Антони Пешев од стопанската Комора на Македонија смета дека случајот “Рекет” имал силно влијание врз бизнисот додавајќи дека одамна се нема чувствувано така навредено поради...
ВЕСТИ

Почна седницата на Централниот одбор на СДСМ, ќе се зборува и за „Рекет“

admin
Централниот одбор на СДСМ попладнево ја почна 11-та седница во седиштето на партијата во Скопје. ЦО на владејачката партија се одржува еден ден откако беше...
ВЕСТИ

Осомничената хероина на револуцијата: Германски „Шпигел“ им пресуди на Катица Јанева и Зоран Заев

admin
И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ којa нешто повеќе од еден месец ја бранува јавноста во Македонија, но и во регионот. Денеска...
ВЕСТИ

Јосифоска: По налог на Катица Јанева потпишав да му се врати пасошот на Камчев

admin
Специјалната јавна обвинителка Елизабета Јосифовска потврди дека таа потпишала да му се одобри временска патна исправа на Орце Камчев, осомничен во случајот „Империја“. Во изјава...
ВЕСТИ

Саити: „Рекет“ негативно ќе влијае на рејтингот на судството

admin
Претседателот на Здружението на судии Џемали Саити за новото законско решение за Јавното обвинителство (ЈО) вели дека воопшто не е важно во какви услови е...