vesti24.mk

Tag : рекорд

ЗАБАВА

На Арктикот рекордно високи температури кои достигнуваат и 38 степени

admin
На рускиот Арктик во јуни се измерени рекордни температури кои предизвикаа големи пожари, изјави директорот на руската метеролошка служба и ги поврза со климатските промени....
ЗАБАВА

Ќе ви се слоши и на вас: Оваа девојка изеде ненормална количина на мајонез за да постигне рекорд (ВИДЕО)

admin
Американката Мишел Леско од Аризона, САД, има дефинитивно добар апетит! Оваа учителка од Аризона поставила нов гинисов рекор во брзо јадење мајонез успевајќи за 3...
ЗАБАВА

Оваа супер бабичка ги поместува сите граници и руши рекорди (ВИДЕО)

admin
103-годишната Џулија “Хјурикејн” Хокинс ја доби титулата најстара жена која се натпреварувала на американската тркачка патека откако ја завршила трката на 50 и 100 метри...
ЗАБАВА

ФОТО: Твит на јапонски милијардер го собори рекордот во ретвитување

admin
Објава на јапонскиот милијардер Јусаку Маезава на Твитер го собори рекордот во споделувања – вкупно пет милиони, со што го надмина скорешниот твит на американскиот тинејџер...
ЗАБАВА

Срушен е рекордот: Ќе ви се сврти во глава кога ќе видите за колку е продадено едно шише вино

admin
Шише од виното „Romanee-Conti“ од 1945 година е продадено во саботата за неверојатни 558.000 долари, на аукција во Њујорк, со што е срушен рекордот за...
ЗАБАВА

Една е најдобар ди-џеј, а друга супер гимнастичарка: Кога ќе дознаете колку години имаат и што прават ќе се шокирате (ФОТО)

admin
Гинисовата книга на рекорди за 2019 година веќе може да се најде во продажба низ светот. Уште еднаш, оваа голема книга, со големи соништа, претставува...
ВЕСТИ СВЕТ

„Туркиш ерлајнс” го собори рекордот на дневно опслужени патници

Ferad Aruc
„Вчера го соборивме историскиот рекорд. Летавме со 253.000 патници на 1.547 летови кон нивните сакани и остваривме процент од околу 75 отсто полетувања навреме“, наведе...