vesti24.mk

Tag : репродуктивна улога

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

admin
Научници од Јејл и Универзитетот на Синсинати во САД, спроведоа експеримент на животни со цел да се дознае дали женскиот оргазам во еволутивното минато имал...