vesti24.mk

Tag : Република Турција

ВЕСТИ СВЕТ

Турција не прави компромиси

Ferad Aruc
Заканувачката реторика на САД не е од корист за никого, рече денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Анкара. Ердоган рече дека Турција нема да
МАКЕДОНИЈА

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

Ferad Aruc
Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција. Овој предлог го даваат бидејќи, според нив,
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Му се слошило и паднал на самото место – Турски возач почина во двор на скопска фирма

admin
Вчера околу 15,00 часот во Скопје, на ул.„32“бб- во населбата Илинден, поточно во фирма лоцирана на истата улица дошол турскиот државјанин Џ.П. (1960) од Република