vesti24.mk

Tag : Ресен

МАКЕДОНИЈА

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ РЕСЕН – ГРАДОТ ПОБЕЛЕ! (ФОТО)

Ferad Aruc
Попладнево Ресенскиот регион го зафати страшно невреме кое беше проследени со интензивни врнежи од дожд и од град, засилен ветер и електрични празнења. Интензивните врнежи
ЦРНА ХРОНИКА

Хаос во Ресен: При увид од сообраќајка, викнале банда за да ги тепаат полицајците

Ivana
Околу 23,50 часот вчера во Ресен на улицата „Борис Кидрич“, неколку полициски службеници од Полициската станица вршеле увид на претходно случена сообраќајна незгода. Во несреќата
МАКЕДОНИЈА

Дошол дури од Србија за ресенски јаболка – дал 2.000 евра па ја сфатил измамата

Ferad Aruc
Српски државјанин вчера во Полициската станица Ресен пријавил дека е измамен од ресенчанецот У.А, од кој требало да откупи јаболка. Како што соопшти МВР, 40-годишниот