vesti24.mk

Tag : Ресторант

ВЕСТИ СВЕТ

Додека народот му гладува, Мадуро се гости во луксузен ресторан

Ferad Aruc
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, предизвикал бес кај својот народ поради снимките кои биле објавени на Инстаграм. Имено, додека Венецуелците гладуваат, Мадуро бил снимен како...
ТРАВЕЛ

Ресторан во Венеција на туристи им наплатил 1.100 евра за три стека и риба

Ferad Aruc
Ресторан во Венеција кој измамил странски туристи е казнет со парична казна од 19.370 евра. Вработени во ресторанот „Osteria da luca“ кој се наоѓа во...