vesti24.mk

Tag : ресторан

ЗАБАВА

Ручек во воздух на 300 метри над земја: Во Лондон се отвора ресторан во хеликоптер

admin
За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер. Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече клиенти со...
ЗАБАВА

На гостите кои нарачале вино им послужил од најскапото – по грешка! (ФОТО)

admin
Келнер од Манчестер по грешка на еден гостин му сервирал шише со вино кое чини 4.500 фунти (5.144 евра) , објавија од ресторанот „Хауксмур Манчестер“...
ЗАБАВА

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

admin
Еден австралијански ресторан ги изненади своите посетители откако на мените овој месец најавија македонски пијалаци и храна. На Фејсбук страната на ресторанот со име „WTF-...
ЗАБАВА

Побегнале од ресторанот без да ја платат сметката- сопственикот се сетил на оргинална освета со која се воодушевува цела земја (ВИДЕО)

admin
Група млади луѓе во еден англиски град направиле сметка од 248 евра, но „заборавиле“ да ја платат па си заминале од локалот каде седеле. Но,...
ЗАБАВА

Во овој ресторан децата можат да вечераат бесплатно, но нивните родители треба да исполнат само едно нешто

admin
Британски ресторан им нуди бесплатен оброк на сите деца доколку дојдат на семеен ручек со нивните родители, но родителите треба да исполнат еден услов. Целта...
ЗАБАВА

Во овој ресторан сиромашните јадат без пари, но под еден услов

admin
Ресторанот „Мираи Шокудо“ во Токио се најде во светските медиуми поради тоа што го прави за сиромашните граѓани кои не можат да платат оброк во...
ЗАБАВА

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан: Се истепал со гостите и побегнал, а еве зошто не носел панталони (ВИДЕО)

admin
Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот на полицијата во местото...
ЗАБАВА

Ресторан во Тексас плаќа за играње со кучињата на своите гости

admin
Ресторан во Тексас  нуди примамлив оглас за работа: чување домашни миленичиња додека гостите уживаат во храна и дружење во угостителскиот објект. За таква работа ќе...
ЗАБАВА

Видео прегледано повеќе од осум милиони пати за неколку часа: Сцени од ресторан во Венеција го заобиколија светот и го оставија без зборови

admin
Поплавата која буквално го потопи италијанскиот град Венеција стана сериозна закана за целаЕвропа, но не и за тамошните жители и туристи кои овие денови се...
ЗАБАВА

„Pastel – Wine and Dine“ и шеф Огненовски со нов концепт

admin
„Pastel – Wine and Dine“ е нов современ и модерен ресторан во центарот на Скопје, веднаш спроти театар Комедија, на булеварот Св. Климент Охридски, кој...
ЗАБАВА

УЖАС: Бремена жена нашла мртов стаорец во супа, од тоа што и го понуди ресторанот ќе се шокирате (ФОТО)

admin
Популарниот бренд кинески ресторани изгуби 190 милиони долари , откако бремена жена најде мртов стаорец во супа. Акциите на популарниот синџир на кинески ресторани ,,Ксиабу...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Огромен стаорец ги исплаши гостите на познатиот ресторан, погледнете ја реакцијата на вработените

admin
Огромен стаорец во ресторан на Мекдоналдс во англискиот град Кројдон стана вистински хит на социјалните мрежи. Неколку вработени со се што имаа при рака, подолг...