vesti24.mk

Tag : реформи

ВЕСТИ

Биолозите, хемичарите, технолозите и физичарите со забелешки на најавените реформи на Царовска во образованието

admin
Македонското биолошко друштво (МБД), Сојузот на хемичари и технолози на Македонија (СХТМ) и Друштвото на физичари на Македонија (ДФРМ), со писмо до министерката за образование...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Даштевски: На Република Македонија и се потребни реформи и нови луѓе кои ќе ја придвижат државата кон ЕУ

admin
Во вечерашното издание на емисијата “И што сега?” гостуваше универзитетскиот професор и аналитичар Александар Даштевски. Во однос на влезот на државата во НАТО, Даштевски истакна...
МАКЕДОНИЈА

ГДУ: Реформите се потребни за благосостојбата на граѓаните, а не заради нечија политичка суета

Ferad Aruc
„Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер турнејата низ шесте балкански земји што се надвор од Европската унија ја започнува денеска од Македонија. Онаа Македонија која...
Uncategorized

Надлежните институции ќе изработат Програмa на економски реформи

admin
Министерството за финансии го отвора процесот за изработка на Програма на економски реформи, за периодот од 2018 до 2020 година. „Овој документ ќе претставува основа...