vesti24.mk

Tag : рецепт

ЗАБАВА

Мини говедско Велингтон по рецепт на Џејми Оливер

admin
Идејата за овој рецепт е добиена од познатиот рецепт за бифтек Велингтон. Овде наместо говедски бифтек, се користи мелено говедско месо во комбинација со мелен...
ЗАБАВА

Интересен рецепт за празниците: Печени сарми во павлака

admin
Малку поинаква подготовка на сарма од кисела зелка. Потребно е:1,5 кг мелено месо250 гр чадена сланина200 гр ориз2 главици кромид20-30 листови кисела зелка1,5 кг кисела зелка сецкана на ленти1,5 л павлака за...
ЗАБАВА

Најдобриот пекар откри рецепт за совршен леб: Трикот е едноставен, но досега не сте се сетиле

admin
Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак воздупшест...
ЗАБАВА

Со овој рецепт ќе ги намалите посетите кај докторот

admin
Се повеќе доктори јавно истакнуваат дека комбинацијата од мед, ѓумбир и лимон е толку лековита и дека толку го зголемува имунитетот, така што покрај оваа...