vesti24.mk

Tag : рецепт

ЗАБАВА

Нема грешка: Ако си направите ајвар според овој рецепт, ќе ви завидуваат сите комшии

admin
СОСТОЈКИ: 10 кг црвени пиперки3 модри патлиџани500 мл зејтинсол1 лажица шеќер ПОДГОТОВКА: Испечете ги пиперките. Кога ќе бидат печени, но не изгорени, оставете ги 15...
ЗАБАВА

Најдобриот рецепт за вафли со интегрално брашно

admin
Предлог што да подготвите за денешниот појадок. Потребни состојки: Шолја бело брашно Шолја интегрално брашно 4 лажици прашок за печиво Лажица шеќер 2 јајца Половина...
ЗАБАВА

Вкусен и лесен рецепт за летото- неодолива пита со спанаќ!

admin
Нежните фиданки на младиот спанаќ искористете ги за приготвување вкусни домашни пити. Во комбинација со свиленкасто тесто и сирење, тоа ќе биде вистинско гурманско задоволство....
ЗАБАВА

Љубителита на чоколадо и ликер ќе бидат задоволни: Совршен летен рецепт за совршено кафе

admin
Ако додадете кафе во чоколадна ледена торта ќе добиете одличен вкус кој ќе го обожаваат дури и оние кои не го сакаат кафето. Потребни состојки:80...
ЗАБАВА

Знаете ли кое е традиционалното јадење на Грузија? – Пробајте го рецептов и нема да зажалите

admin
Ова е традиционално грузиско јадење кое може да се јаде и следниот ден. Освен тоа, сега е сезоната на доматите и штета е да не...
ЗАБАВА

Мислите дека компирот не може да се комбинира со пиво? – Епа грешите, прочитајте го совршениот летен рецепт!

admin
Сите сме изморени од летните горештини, но овој рецепт ви ветува апсолутно задоволство: СОСТОЈКИ:1 кг. млади компири2 лажици мајонез3 лажици сенф50 мл. пивобиберсолцрвен пипер1 лажиче...
ЗАБАВА

Совршен рецепт за љубителите на компирот: Полнет компир на четири начини!

admin
Уште еден рецепт кој задолжително мора да го пробаат љубителите на ручек со компир – полнети компири на 4 начини. Кога немате идеја што да...
ЗАБАВА

Хит рецепт: Овој ролат од палачинки сите ќе го обожаваат!

admin
За подготовка на овој лесен летен оброк потребни ви се: 100 грама брашно1 јајце1 лажичка масло1 литар млеко0.5 литри вода А за палачинките потребни ви...
ЗАБАВА

Јадете колку сакате: Диетален помфрит по кој полуде интернетот

admin
Веруваме дека не постои човек кој не сака помфрит! Сите едноставно го обожуваат иако знаеме дека дебелее и е “смрт” за сите диети. Меѓутоа, овој...
ЗАБАВА

Направете сами: Локум со ореви – лесен рецепт за традиционалниот турски деликатес

admin
Турскиот локум е многу сладок десерт со густа конзистентност во форма на желе. Збогатете го вкусот со додавање лимон или додавање на вашите омилени јаткасти...
ЗАБАВА

Жените полудеа по овој рецепт: Доволна е една лажичка дневно и вашиот стомак ќе биде совршен

admin
Овој рецепт го користат и голем број манекенки пред некој важен настап, кога е потребно да имаат совршено рамен стомак. Смесата е здрава, па може...