vesti24.mk

Tag : риба

ЗАБАВА

Овие три намирници се најдобро “оружје“ во борбата против ракот

admin
Идеалната здрава трпеза се состои од 50 проценти зеленчук – останатите се протеини од животинско потекло, житарици и масти. Следуваат трите најдобри „борци“ против рак. Брокули...
ЗАБАВА

Битка во длабочините со неочекуван победник: Риба изеде ајкула (ВИДЕО)

admin
Често гледаме како ајкулите јадат риба, но понекогаш се случува и обратното. Доколку не сте виделе риба како јаде ајкула, тогаш погледнете го ова видео....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Тие се најпосветени: Ако имате маж во овој хороскопски знак, вие сте вистинска среќничка

admin
Мажите со овој хороскопски знак имаат многу мани, како и сите останати, но нив ги краси една многу важна особина. Штом ќе одлучат, тие се...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Фудбалските способности на оваа риба ќе ве зачудат

admin
Сопственикот на оваа риба сосема случајно го открил нејзиниот фудбалски талент кога во аквариумот паднало пластично топче. Тогаш тој одлучил да постави гол спроти неа...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овој оброк го зајакнува либидото и помага побрзо да добиете бебе

admin
Рибата и морските плодови ќе ви помогнат да ја подигнете сексуалната енергија на највисоко ниво, но и да ја подобрите плодноста. Во новата студија на...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Рибар улови огромна риба, но потоа следуваше шок!

admin
Еден рибар од Костарика уловил голем примерок од риба махи – махи (познати и како риби – делфини) Рибата планирал да ја искористи за вечера,...