vesti24.mk

Tag : Рим

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Вака живее Италјанската мафијата: Паднал најголемиот италијански бос и целото негово семејство! Кога полицијата влегла во палатата…

admin
Италијанската полиција уапсила 31 член од мафијата Касамоника во големата акција ширум земјата. Во акцијата за апсење на еден од најозлогласените мафијаши во Италија, Џузепе
ЗАБАВА

Силвија Карузо обожава да го покажува својот задник, а поради тоа е омилена на сите италијанци

Ferad Aruc
Силвија Карузо е италијанката по која полудеа италијанците, а може да се каже дека и целиот свет. Таа е само Инстаграм ѕвезда, која ја следат
СВЕТ

Хорор дупка во центарот на Рим: Се отворила навечер и почнала да голта автомобили, наредена итна евакуација

Ferad Aruc
На дното на огромната дупка сега се гледаат скршените автомобили кои паднале во неа. Во предградието на Рим одненадеж се отворила земјата и настанала дупка