Tag : Рита Ора

Uncategorized ЗАБАВА

Познатата пејачка со Албанско потекло предизвика контроверзии, откри дека е бисексуалка и им се извини на ЛГБТ заедницата

admin
Пејачката Рита Ора објави нова песна “Girls” во која се појавуваат и гласовите на Биби Рекса, Charlie XCX и раперката Карди Би. Во новата песна
Uncategorized ЗАБАВА

Татко и од Гостивар, мајка и е од Дебар – оваа родена Македонка денеска е светска ѕвезда

admin
Блета Бебе Реџа (родена на 30 август 1989) е албанско-македонска пејачка и текстописец. Најпозната е со учеството во видео записот “Take Me Home” на Cash
ЗАБАВА

Рита Ора призна дека е бисексуалка: Сакам и девојки, ме возбудуваат

admin
Рита Ора и Бебе Реџа заедно во моментов се најпопуларната двојка во поп светската музика. Рита Ора пејачката со албанско потекло преку нејзината новата нумера
ЗАБАВА

(ФОТО) Рита Ора повторно во фокусот: Провоткативна до коска на црвен тепих во Берлин

Ivana
Популарната пејачка Рита Ора речиси постојано ги привлекува медиумите по нејзиниот разголен стил, но овој пат се случи спротивното. Таа обично избира провокативни и разголени
ЗАБАВА

(ФОТО+ВИДЕО) Најсексапилната Aлбанка „одлепи“ кога го виде жешкото селфи после тренинг на Џеј Ло, па ѝ испрати порака од теретаната

Ferad Aruc
Рита Ора, пејачката со албанско потекло, не можеше да го сокрие своето воодушевување кога го виде селфито на Џенифер Лопез објавено по завршувањето на тренингот. Затоа Рита
БАЛКАН

Згодната Рита Ора направи позитивен хаос во Приштина (ФОТО/ВИДЕО)

Ferad Aruc
Популарната поп-пејачка Рита Ора вчеравечер настапи на плоштадот во Приштина, како дел од централната прослава за 10 години независност на Косово. https://youtu.be/MNNzeoXAGGw Убавата пејачка ги
БАЛКАН

Изјавата на светски познатата пејачка за Косово ја разбесни Србија

Ferad Aruc
Пејачката Рита Ора која во САД ја достигна својата светска слава на Твитер објави дека ќе присуствува на одбележувањето на “десетгодишнината од осамостојувањето на Република
ЖИВОТ

Рита Ора позира како од мајка родена, пејачката ги почести фановите на социјалните мрежи

Ferad Aruc
Популарната британска пејачка објави на Инстаграм фотографија по која фановите полудеа! Таа позираше гола со само некое парче накит, на платформа во позадина со океан.
Uncategorized

Мода на Билборд наградите (ФОТО)

admin
Мода на Билборд наградите. Селин Дион Со 13 освоени награди канадскиот рапер Дрејк е најуспешен уметник на овогодишното доделување на „Билборд музички награди“ и со