vesti24.mk

Tag : Ријека

СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ФОТО) Две жртви во новогодишното капење во Ријека

Ferad Aruc
Во традиционалното новогодишно капење во услови на силно југо и големи бранови напладне крај истарскиот град Ријека загинале двајца мажи, извести тамошната полиција. Како што...
БАЛКАН

Невремето направи хаос во Хрватска: Дождот ја потопи Ријека, а паѓа и снег

admin
Невреме проследно со грмежи и пороен дожд, како и снег на повисоките места, денеска го погоди реонот на североисточниот дел на Јадранското Море, на потегот...