vesti24.mk

Tag : РКЕ

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Нови цени на горивата од полноќ

admin
Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. При последната промена на цените на бензините...
Uncategorized

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за …

admin
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...