vesti24.mk

Tag : РМ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Рускиот Амбасадор Баздникин: Македонските гласачи не излегоа бидејќи се против одлука што се обидуваат да ја наметнат од надвор

Ferad Aruc
Сергеј Александрович Баздникин, амбасадор на Руската Федерација во Република Македонија, во интервју за „Спутник“ изјави дека факт е дека референдумот во Македонија е неважечки. Според
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јенс Столтенберг: Вратите на НАТО остануваат отворени, но процедурите претходно мора да се завршат

Ferad Aruc
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите процедури претходно мора да бидат завршени. „Го
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Kоалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за силната поддршка на вчерашниот марш

Ferad Aruc
Коалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за заедништвото, за силната поддршка на вчерашниот марш и на големиот граѓански собир во Скопје. „Преку
МАКЕДОНИЈА

Јоханес Хан: За две недели ќе има решение за името

Ferad Aruc
Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, изрази оптимизам дека грчкиот спор во врска со името на Македонија би можел да се реши во следните 15