vesti24.mk

Tag : Родриго Дутерте

ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Скандалозно однесување на филипинскиот претседател: Бакна работничка во уста, таа се смееше, а луѓето аплаудираа

admin
Контроверзниот филипински претседател Родриго Дутерте се соочува со лавина на критики откако бакна во уста Филипинка која што работи во Јужна Кореја. Тоа се случило