vesti24.mk

Tag : Романија

ЗАБАВА

Новогодишното украсување во овој град започна уште сега- а поради причината ќе ве преовладаат емоции и солзи (ФОТО)

admin
Компанијата за комунални услуги во градот Барлад во источна Романија веќе започна со поставувањето на новогодишните декорации кои оваа зима ќе го красат градот. Иако
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

ШТО ДОБИЈА БУГАРИЈА И РОМАНИЈА ОД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ?

Ferad Aruc
Предностите кои овие две земји членки ги добија од еднодецениското членство во ЕУ се бројни – од изградба на демократијата до милијарда евра европски фондови
ВЕСТИ СВЕТ

100.000 луѓе во Романија се дигнаа против корупираната Влада

Ferad Aruc
Околу сто илјади Романци од кои поголемиот дел се иселеници, побараа вчера во Букурешт оставка од владата која ја обвинуваат за корупција. Протестите беа одбележани
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Спасувал луѓе од терористи, а потоа животот му станал пекол: Целиот свет го славел, а него животот му е уништен

admin
Пекарот од Романија се прославил како вистински херој во текот на терористичкиот напад во Лондон пред точно една година кај Лондонскиот мост, во кој настрадале
СВЕТ

Најмалку петмина Британци извршиле самоубиство откако станале жртви на девојка која не постои

Ferad Aruc
Најмалку петмина Британци извршиле самоубиство откако станале жртви на уцена на социјалните мрежи. Криминалните банди ги навеле да поверуваат дека девојката која ја запознале на