vesti24.mk

Tag : Рубин Земон

ВЕСТИ

Пратеник од владеачкото мнозинство: Законот за јазици и Рамковниот се нефункционални!

admin
Во текот на вчерашното интервју за порталот Лидер, пратеникот од коалицијата на СДСМ, Рубин Земон говореше за актуелни политички прашања и теми. Меѓу другото тој...