Tag : Русија

ЗАБАВА

Купил 4 телевизори да го гледа Мундијалот, жена му го тужи

admin
Жителка на Израел го тужи својот сопруг поради тоа што во пресрет на фудбалскиот Мундијал во Русија, купил четири нови телевизори. Израелецот сака на „раат“
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Одлуката на рускиот тајкун Абрамович која ги разбеснила Британците всушност е дел од одмаздата на Путин

admin
Роман Абрамовиќ одлучил да ја сопре работата на новиот стадион на фудбалскиот клуб “Челси”, зад тоа можеби се крие политичка позадина. Абрамович можеби изгледа како
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Започна “Ударот на сабјата”: 18.000 војници на НАТО пред границата со Русија

admin
Во Полска и балтичките земји денес почнуваат воени вежби на источното крило на НАТО, во кои учествуваат околу 18.000 војници од 19 земји. САД командува
Uncategorized СВЕТ СПОРТ

Роналдо доби интересна трансфер понуда: Руски второлигаш го „мами“ Кристијано на уникатен начин

admin
Рускиот второлигаш Енисеј на интересен начин се обиде да го сврти вниманието на јавноста на своја страна и делумно успеа во намерата. Имено, од клубот
Uncategorized ЗАБАВА

Во чест на СП во фудбал: Голи манекенки обоени во боите на земјите учеснички на Мундијалот во Русија

admin
Дали сте сигурни дека сте ги виделе најдобрите дресови за претстојното Светско првенство во фудбал? Размислете уште еднаш пред да ги погледнете овие фотографии. Компанија
ВЕСТИ СВЕТ

Ова е Дмитриј, ветеранот за кој зборува Русија и светот после случајот во парадта на денот на победата

admin
Видео-снимката на која рускиот претседател Владимир Путин штити ветеран на парадата на Денот на победата од претседателското обезбедување, станала хит на руските социјални мрежи. Се
СВЕТ

(ВИДЕО)Путин ја воодушеви цела Русија со потегот: Забележа како обезбедувањето турка воен ветеран, па веднаш…

Ferad Aruc
Претседателот на Русија, Владимир Путин забележа како неговото обезбедување во еден момент турка воен ветеран кој што се движеше во негова близина, по што веднаш
ВЕСТИ

Протести против Путин ширум Русија: “Тој не е наш цар”

admin
Руската полиција почнала да апси учесници на протестите во центарот на Москва, а меѓу уапсените е и лидерот на опозицијата Алексеј Навални, јавува “Reuters”. Навални
СВЕТ

Потврдија Русите: Американската војска убила 200 руски платеници

Ferad Aruc
Американскиот генерал бригадир Џонатан Брага, шефот на операциите на главните американски борбени групи за Ирак и Сирија, ја потврдил веста за жестокиот судир со руските
СВЕТ

Јелена Каримова, мајка демон, ги задавила, па ги запалила своите деца бидејќи “не можела да ги издржува”

Ferad Aruc
Мајката, своите деца, кои имале две и четири години, ги убила, а потоа и запалила, бидејќи повеќе не можела да ги издржува. 27-годишната Јелена Каримова,
СВЕТ

Русите ги претставија доказите: Ова е доказ дека акцијата на САД во Сирија беше целосно големо промашување

Ferad Aruc
Министерството за одбрана на Русија ги претстави деловите од проектилите кои што, како што велат, биле лансирани кон Сирија од страна на армиите на САД,
СВЕТ

Отруениот поранешен шпион Скрипал повеќе не е во критична состојба

Ferad Aruc
Од болницата јавуваат дека добро реагира на терапијата која ја добил по труењето со нервниот агенс. Поранешниот руски двоен шпион, Сергеј Скрипал, кој со ќерката
СВЕТ

Се дознала вистината, доаѓа наплата: Борис Џонсон паѓа поради лагите за Русија?

Ferad Aruc
Шефот на британската дипломатија, Борис Џонсон, се нашол на удар на јавноста откако бил фатен во лага за потеклото на нервниот агенс Новичок, користен при