vesti24.mk

Tag : Ручек

ЗАБАВА

Баба го издрогирала цело семејство: За ручек им зготвила патка полнета со марихуана

admin
Седумчлено семејство од чешкиот град Вратимов за Божик завршило во болница со вртоглавици, мачнина и халуцинации, бидејќи бабата која спремала патка за празничната вечера наместо
ЗАБАВА

Колкаво е значењето на паузата за ручек за менталното здравје?

admin
Шпанија и Италија се меѓу земјите со најдолг пауза за ручек. Традиционалната шпанска „сиеста” како тричасовен одмор во средината на работен ден, е светски позната
ЗАБАВА

За појадок или ручек: Само мешате и имате вкусен куглоф со маслинки и салама (видео)

admin
Вкусен појадок или ручек за сите сетила. Состојки: 4 јајца 1 шолја кисело млеко ½ шолји масло сол 3 шолји брашно 1 лажиче сода 150