vesti24.mk

Tag : САД

ЗАБАВА

Лабрадорите 28 години се најпопуларна раса кучиња во САД

admin
Лабрадорите веќе 28 години по ред се најпопуларната раса кучиња во САД, покажува новообјавениот извештај на Американскиот кинолошки сојуз. На листата 10 најпопуларни се најде...
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Американка во шок кога нејзината снимка завршила на интернет кога уживала под туш во познат хотел

Ferad Aruc
Американката која некои пред три години била снимена додека се туширала во хотел во сопственост на ланецот “Хилтон” во Олбани, го тужела хотелскиот ланец за...
ВЕСТИ СВЕТ

Американски специјалец потврди дека се водела тајна војна меѓу американските и руските специјалци во Сирија

Ferad Aruc
Џејмс Џефри, специјален претставник за Сирија, запрашан за коментар за инцидентите помеѓу американските и руските војници во Сирија, потврди дека имало неколку такви инциденти. Американските...
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Погледнете реакцијата на човекот кој после 25 години поминати во затвор го прогласија за невин

Ferad Aruc
На 5 октомври 2018 година, во Тексас, САД, Даниел Вилегас беше ослободен откако помина 25 години во затвор, обвинет за двојно убиство. Во видеото, можеме...
ВЕСТИ СВЕТ

Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина кои протестираа против Америка

Ferad Aruc
Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина, по завршувањето на протестниот марш за одбелужвањето на 45-годишнината од бунтот против воената...
ЗАБАВА

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

admin
Премијата за американската игра на среќа „Мега милиони“  се искачи на 654 милиони долари. Тоа е четврта најголема сума досега во историјата на САД. Наградата...
ВЕСТИ СВЕТ

Снег по ураганот во САД: Во Колорадо паднале 30 сантиметри снег

Ferad Aruc
Поради мразот привремено биле затворени некои главни патишта. Снежно невреме ги зафатило американските сојузни држави Колорадо и Вајоминг, каде паднале и до 30 сантиметри снег,...
ВЕСТИ СВЕТ

Ослободениот пастор Брунсон пристигнал во Германија

Ferad Aruc
Американскиот пастор Ендру Брунсон, чие заробеништво во Турција предизвикало дипломатска криза меѓу Анкара и Вашингтон, допатувал во Германија во саботата наутро во воен авион на...
ВЕСТИ СВЕТ

“Патриот” се посрамил, S-400 тргнал кон Индија, САД се закануваат

Ferad Aruc
Американскиот ПВО систем “Patriot”, пандан на рускиот “S-400”, доживеал неуспех во Саудиска Арабија, односно во текот на војната во Јемен. САД им се закануваат на...
ВЕСТИ СВЕТ

Судирот на САД и Кина е сè полош, а Европа трие раце: Една земја посебно би можела да профитира од Трговската војна

Ferad Aruc
Новите американски царини за Кина претставуваат опасност за светската економија, предупредува експертот за берза, Габриел Фелбермајр. И покрај сите ризици кои ги носи новата ескалација...
ЗАБАВА

Ураганот не е доволно силен да ја сруши нивната љубов: Пар се венчаше на плажа додека убиственото невреме дивее (ВИДЕО)

admin
И покрај страшниот ураган Флоренс кој погоди делови од Северна Каролина, заљубен пар од Миртл Бич се венчаше на плажа. И покрај страшното невреме тие...
ЗАБАВА

(ФОТО) И се заканува 6.000 евра казна и 12 години затвор: Студентка исфрлена од факултет поради најглупавата можна работа

admin
Би помислиле дека малку се занела со момчето на веб камера, но таа видеото го посртавила на интернет. Вработените во една библиотека во САД, ја...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Жешкото време не ги испоти гостите во овој бар, туку оваа келнерка која без парче облека на себе ги послужуваше

Ferad Aruc
Познатата артистка Jen The Body Painter, изработи ново ремек дело. Таа нацрта облека на телото од девојка која потоа како келнерка ги послужуваше гостите во...