vesti24.mk

Tag : Самсунг

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Никако не ја симнувајте: Оваа апликација е лажна, измамени се 10 милиони луѓе

admin
Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“ апликација...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

admin
„Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Самсунг е на врвот на листата на телефони со проблеми и грешки

admin
Моделите на телефони од брендот Самсунг најчесто прикажуваат проблеми и грешки во својата работа помеѓу телефоните они кои користат Андроид оперативен. Ова го покажал извештајот...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Самсунг Галакси S10 + може да урне рекорд со 12 ГБ РАМ и 1TБ за складирање

admin
Откако ја крена максимално границата со своите Галакси S9, Галакси S9 + и Галакси Ноут 9, Самсунг можеби се подготвува да го шокира мобилниот пазар...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Смартфонот со дисплеј на преклопување на „Самсунг“ во продажба од март

admin
Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто првпат беше прикажан...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

admin
Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple ги поремети сметките на Samsung, корејскиот гигант има вишок OLED екрани

Ferad Aruc
Медиумите и аналитичарите од областа на технологијата ја пренесоа информацијата дека Apple го почнал процесот на намалување на првично планираното производство на смартфони iPhone X...
Uncategorized

Флексибилниот Galaxy X ќе биде најпосакуван смартфон

admin
„Самсунг“ ќе го промовира флексибилниот Galaxy X и од компанијата очекуваат ова да биде најпосакуваниот паметен телефон од нивната понуда. Овој телефон ќе се продава во ограничен...