• Home
  • Сао Пауло

Tag : Сао Пауло

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Камионџиите ги блокирале сите патишта: прогласена вондредна состојба во Сао Пауло (ВИДЕО)

admin
Камионџиите веќе неколку дена протестираат во Сао Пауло така што ги блокирале улиците на бразилскиот град, поради што била прогласена и вондредна состојба поради недостиг
Uncategorized СВЕТ

Светски аларм, апокалипса која му се заканува на целиот свет: Остануваме без вода за пиење…

Ferad Aruc
Јужноафрикански Кејптаун е првата метропола во која што чешмите целосно ќе пресушат во април оваа година, а во голема опасност се и други повеќемилионски градови.
Uncategorized

Сити ги соборува рекордите со Мбапе и со голманот на Бенфика

admin
Пеп Гвардиола сака следната сезона да надополни сè што пропуштил во изминатата, па Манчестер сити би можело да собори два трансфер-рекорди. Како што пренесуваат англиските