vesti24.mk

Tag : сарај

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Туристички автобус изгоре на обиколница во Скопје

Ferad Aruc
Туристички автобус на обиколницата во правец Сарај-Визбегово изгоре во пожар. Според очевидци што разговарале со возачот, причината за пожарот е неисправност на моторот. Во автобусот
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода
Uncategorized

ХОРОР СООБРАЌАЈКА: Велосипедист се бори за живот

admin
Во тешка сообраќајка која се случила на крстосницата помеѓу улиците „4 јули“ и „Вера Циривири Трена“ скопјанецот се бори за живот во Клиничкиот центар. Велосипедистот