vesti24.mk

Tag : сателити

ЗАБАВА

НАСА лансираше сателити што ќе ги следат климатските промени

admin
Двата сателита од новата мисија на НАСА за набљудување на климата се речиси подготвени за погон, соопшти Агенцијата, додавајќи дека ласерите се веќе успешно активирани и работат