vesti24.mk

Tag : Саудиска Арабија

ВЕСТИ СВЕТ

Библиски потоп на Блискиот исток

Ferad Aruc
Саудиска Арабија од 10-ти ноември се бори со поројни дождови, а во последната голема бура загинаа најмалку 30 лица, додека стотици куќи се целосно уништени.
ЗАБАВА

Уапсен бидејќи појадувал со оваа жена: Светот се шокираше од овој настан, погледнете зошто (ВИДЕО)

admin
Египќанец кој живее во Саудиска Арабија објавил на Твитер снимка каде се гледа како на работа појадува со жена со бурка, по што бил уапсен. Министерството за
Uncategorized ЖИВОТ ЗАБАВА

Сексапилна манекенка ќе стане првиот супермодел кој Саудиска Арабија некогаш го имала

admin
Убавата Талида Тамер се појавила на насловната страница на “Harper’s Bazaar Arabia”, а таа ќе стане првата манекенка од земјите од Блискиот Исток која ќе
ЗАБАВА

Жените во Саудиска Арабија од пред два дена можат да возат, но овие 8 нешта се уште им се забранети- меѓу нив и згрозувачки работи

admin
Саудиска Арабија од 5 јуни годинава започна да издава возачки дозволи и на жените, но покрај оваа важна промена во оваа муслиманска земја, се уште
СВЕТ

Пронајдено најголемо досега нафтено и гасно поле

Ferad Aruc
Бахреин соопшти дека открил најголемо нафтено и гасно поле во историјата на таа мала држава на Заливот. Официјалната агенција БНА ги цитираше властите кои проценуваат
СВЕТ

Најбогатиот Арап одбил да плати 6 милијарди евра за својата слобода: Бин Талал префрлен на тајна локација

Ferad Aruc
Саудискиот милијардер, принцот Алвалид бин Талал бин Абдулазиз, наводно бил префрлен од хотелот “Риц Карлтон” во Ријад на некоја непозната локација. Како што пренесуваат тамошните
СВЕТ

Снимка која ја шокираше Саудиска Арабија: Медицинска сестра малтретираше бебе, а други две снимаат и се смеат

Ferad Aruc
Три медицински сестри од Саудиска Арабија се најдоа во средиштето на скандал откако на социјалните мрежи се појави видео снимка на која може да се
Uncategorized

Порака за компромис од Катар

admin
Катар нема да се свети на соседите кои ги прекинаа односите. Пораки за компромис од некои арапски земји меѓу кои Египет, Саудиска Арабија и Обединетите
Uncategorized

Голема напнатост во Заливот

admin
Саудиска Арабија, Египет, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин ги прекинаа сите дипломатски односи со Катар. Наведените земји ги затворија поморските и воздушни граници со Катар.
Uncategorized

Секоја земја апсолутно треба да се бори за уништување на тероризмот на нејзина територија

admin
Трамп говореше на Самитот САД- Арапски и Муслимански земји што се одржа во Ријад главен град на Саудиска Арабија. Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека
Uncategorized

Раст на цената на нафтата на светските берзи

admin
Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по