vesti24.mk

Tag : Сашо Мијалков

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Мијалков за „Империја”

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Сашо Мијалков за случајот „Империја”, потврдија неговите адвокати за „Макфакс“. Мијалков треба да биде
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сашо Мијалков приведен и спроведен во истражниот затвор ,,Шутка”

Ferad Aruc
Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е притворен, потврдија од СЈО. Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мијалков со отворено писмо до Мицкоски: Додека јас ја ставав главата во торба, како ти професор со 500 евра дојде до неколку хидроцентрали

Ferad Aruc
Со големо разочарување и неверување ја примив веста за мое формално исклучување од партијата. Знаејќи дека е невистина обвинувањето заради кое сум исклучен од партијата,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Судења за „Трезор“ и „Титаник 3“

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје за претпладнво се закажани 2 судења на специјалното јавно обвинителство. За случајот „Трезор“, судењето не може да почне 4 месеца,
МАКЕДОНИЈА

И Мијалков ќе одговара кривично за тортура врз Љубе Бошкоски

Ferad Aruc
Апелацискиот суд во Скопје ја прифати жалбата на СЈО на одлуката на кривичниот суд со која поранешниот директор на УБК беше изземен од обвинението за
МАКЕДОНИЈА

Миленко Неделковски: Сашо Мијалков е газда на Алфа телевизија, сон му е неговиот син Јордан Мијалков да стане лидер на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски е избран само да грее клупа!

Ferad Aruc
извор:мактел.мк
МАКЕДОНИЈА

Топ 10 вистински анегдоти, случки и приказни за Сашо Мијалков од која ќе ви се крене косата на главата!

Ferad Aruc
Сите овие 10 години, но особено сега откако веќе ВМРО ДПМНЕ не е на власт слушам приказни и лични сведоштва за лудоста на екс шефот
МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО – БОМБА : Додека МВР со потерница го бара Нинџа за тепањето во собрание, тој се гушка со Сашо Мијалков во Арачиново!

Ferad Aruc
МВР со потерница го бара Александар Василевски – Нинџа за настаните во собрание од 27-ми април, а тој пред 10 дена е сликан како се