vesti24.mk

Tag : свадба

ЗАБАВА

Снегот направи огромни блокади, но тие беа решени да се венчаат: Овие Срби станаа хит во регионот

admin
Поради снежното невреме во Србија, бројни патишта не се проодини, но ни големата снежна покривка ни завеаниот пат не го спрели заљубениот пар од селото
ЗАБАВА

Ова се 7 среќни денови за свадба во 2019 година, според астролошките предвидувања

admin
Проверете што велат астролозите, кои се најсреќните датуми за венчавка во 2019 година. 6ти јануари Бидејќи Венера, планетата на љубовта, ќе биде во нејзината највисока
ЗАБАВА

Хаос на свадба: Поранешната вереница му упаднала и ги мавала со торта, еден интересен повик ја спаси венчавката

admin
Газдата на една продавница за крофни го изненадил еден многу чуден повик на само еден час пред затворање. Имено, го контактирал организаторот за венчавки панично
ЗАБАВА

Бебето плачело, па невеста направи хаос на свадба

admin
На социјалната мрежа Редит, една штотуку омажена девојка сподели случка од својата свадба, кога таа избркала гости бидејќи нивното бебе постојано плачело. -Иако во поканите
ЗАБАВА

На нивната свадба солзите не беа радосници: Дознал дека умира, па си ја оженил саканата на трогателна церемонија

admin
На трогателна церемонија во болница во Лондон 24-годишниот Дарен Истон се ожени со својата свршеница Лорен Папе. Одлуката за свадбата била донесена веднаш штом лекарот
ЗАБАВА

Најтажната свадба на светот: Невеста го кажа судбоносното ДА, знаејќи дека за неколку дена ќе почине (ФОТО)

admin
Вообичаено кога младенците се заколнуваат на вечна љубов, планираат долг заеднички живот. Но, Алек и Саманта Вебстер на свадбениот ден знаеле дека прекратко ќе бидат
ЗАБАВА

Од утре е обична жена: Се омажи најтажната принцеза на целиот свет, а поради нејзиниот избраник државата реши богато да ја награди (ФОТО)

admin
Јапонската принцеза Ајако се омажи на свечена церемонија во храмот Меији во Токио, пренесува Дејли Мејл. Ајако (28) ќерката на царот денеска се омажи со
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Младоженец рече „не” на свадба и ги шокираше невестата и гостите, а кога објасни зошто сите почнаа да плачат

admin
За Венди тоа требало да биде најсреќниот ден во животот затоа што се мажи за својата сродна душа, меѓутоа, кога на нејзиниот свршеник на венчавката
ЗАБАВА

Постојано ја прашувале кога ќе се омажи, па не можела веќе да издржи: Таа се венчала самата со себеси (ВИДЕО)

admin
32-годишна студентка на престижниот Универзитет Оксфорд, Лулу Џемима, по потекло од Уганда реши да стане невеста и да се венча себе си. Џемима во целост
ЗАБАВА

Балканска свадба која сите ќе ја паметат: Младоженецот ја крена во раце невестата, а потоа следуваше вистински пресврт (ВИДЕО)

admin
На друштвените мрежи се појави видео од младенци од една босанска свадба. На снимката се гледа дека младенците го започнуваат првиот танц, а потоа младоженецот
ЗАБАВА

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто: Коментарите на гостите се брутални (ВИДЕО)

admin
Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и
ЗАБАВА

Трогателна приказна: Нејзиниот татко се бори за живот, а сепак успеа да ја испрати пред олтарот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Додека се подготвуваше за својот голем ден, Шарлот исто така се соочуваше со дијагнозата на нејзиниот татко. По едногодишната борба со ракот на црниот дроб,
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Лежеше во пари: Хармоникаш го доби најголемиот бакшиш на свадба

admin
Овој хармоникаш го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера. Се работи за хармоникашот Милош од Србија кој собра