vesti24.mk

Tag : Свети Автоном

ЗАБАВА

Денеска е денот кога на секој верник му се исполнува најголемата желба

admin
Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е денот на Св. свештеномаченик Автоном. За време на прогоните на Диоклецијан, Автоном кој беше по потекло од