vesti24.mk

Tag : СВР Тетово

Uncategorized ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Озологласен криминалец од тетовско Ларце убиен во престрелка со полицијата

admin
Во полициска акција во селото Ларце, денеска во раните утрински часови бил застрелан 38-годишен жител на тетовското село, кој се барал со меѓународна и централни
ЦРНА ХРОНИКА

Тригодишно дете тешко повредено во сообраќајка во Тетово

Ivana
На локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, вчера околу 17:50 часот во близина на пругата се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски
МАКЕДОНИЈА

Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни повеќе од 10.000 евра

Ferad Aruc
18-годишна девојка од тетовското село Туденце е осомничена дека од сефот на татка си украла разновиден златен накит и повеќе 10.000 евра. Според информациите на
МАКЕДОНИЈА

Целосно изгоре основно училиште во Македонија

admin
Во пожар што избувна вчера попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско  Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во