vesti24.mk

Tag : СДСМ

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев откако стана премиер единствено се фали со проекти на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Заев откако стана премиер единствено се фали со проекти на ВМРО-ДПМНЕ. Капиталните инвестиции се на најниско ниво во историјата на Република Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.
ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на следните избори ќе му дадат отказ, а јас ќе го потсетам на членот од КЗ 353

admin
ВМРО-ДПМНЕ е секогаш подготвена за избори. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена жестоко да го порази СДСМ и Заев тоа е евидентно веќе, без разлика дали се редовни
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот и насилството станаа симбол на оваа разуздана банда на власт, Македонија со СДСМ е небезбедна држава

admin
Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим. Аболицираниот криминалец Зоран Заев е поттикнувач и заштитник на криминалот и беззаконието 
ВЕСТИ

Милошоски: Најголеми ширачи на лажни вести се Заев, Османи и Димитров, лани велеа „Македонија добила датум за преговори“!

admin
Министерството за надворешни работи на Република Македонија има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се ЗА кои се ПРОТИВ преговори и
ВЕСТИ

Јаулески: СДСМ две години не направи ништо суштински за да ги задржи младите да останат во земјата, илјадници се иселија

admin
Најголемата мерка на СДСМ за намалување на невработеноста е забрзаното иселување на младите кое ни се случува откако тие дојдоа на власт. СДСМ две години
ВЕСТИ

СДСМ Скопје со услов до Заев: „Тевдовски и Анѓушев, отстранете ги двајцата или ниту еден од нив“?

admin
Дали има несогласувања во партијата на СДСМ за реконструкција на Владата? ТВ21 од свои извори неофицијално дознава дека огранокот на СДСМ во Скопје настојува доколку
ВЕСТИ

„Десеттата по ред позитивна препорака е добиена благодарение на придонесот на ВМРО ДПМНЕ, владата на СДСМ и Заев е најнеспособната до сега“

admin
Датум за преговори нема во јуни, исто како што немаше и минатиот. Има само уште една голема лага на измамникот Зоран Заев. Десеттата по ред
ВЕСТИ

Партијата им е поважна од државата: Заев ќе си чисти само во дворот, граѓаните за друго ќе треба да чекаат

admin
Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, одлучи прво да си го расчисти сопствениот двор на Бихаќка. Ако граѓаните навистина се надеваа на некакви промени,
ВЕСТИ

СДСМ ги разрешува Миле Зечевиќ, Цветанка Ласкова, Јован Деспотовски

admin
Освен генералниот секретар на партијата, Кирацовски, вечерва е разрешен целиот извршен одбор на СДСМ, што, според информациите, повлекува и разрешување на другите секретари на партијата
ВЕСТИ

Сите виновни, само тој чист: Заев само себеси се спасува од бродот кој тоне

admin
По поразителните изборни резултати со кои СДСМ се соочи на претседателските избори, лидерот на партијата најави метли. Уверуваше дека тој ќе сноси одговорност за сите
ВЕСТИ

Заев ги измете неистомислениците: Во партијата нема место за крилата на Црвенковски и Шекеринска

admin
Само најблиските соработници на Заев кои го “аминуваат“ секој негов збор во партијата можат да останат на функции на Бихаќка. За сите други-метла. Лидерот на
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Повеќе од  500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а Зоран Заев вели дека блескаме

admin
Македонија блеска само во очите на Заев кога ја гледа од луксузните германски зимски центри или од скапите грчки апартмани. Македонија му блеска затоа што
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Време е СДСМ и Заев да си заминат од власт

admin
СДСМ се препознава по нивните бледи лаги, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – СДСМ ги лаже граѓаните без срам. Пишуваат соопштенија и држат прес конференции како народот во