Tag : СДСМ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пратеници повторно со патни трошоци над 10 илјади евра за 6 месеци

Ferad Aruc
За само шест месеци одредени пратеници повторно направиле патни трошоци од над 10 илјади евра, покажуваат податоците до кои дојде Макфакс со користење на Законот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство

Ferad Aruc
Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство. Правда нема за убиениот фудбалер Мартин Јанушев и неговото семејство. Правда нема и за десетици други кои
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ со 1.500 „четворки“ ќе ја руши власта

Ferad Aruc
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги привршува подготовките за „работното лето“, како што ги крстија активностите во наредниот период. За партијата која 11 години беше на власт ќе
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од ЕУ поради неспособноста на власта

Ferad Aruc
Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, смета опозицијата.
Uncategorized МАКЕДОНИЈА

Пратеничка на СДСМ: Покачувањето на акцизата нема да ги погоди сиромашните бидејќи повеќето немаат автомобили

admin
ратениците од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека зголемувањето на акцизата негативно влијаело врз буџетот на секое семејство. Владата ваквата одлука ја донела во погрешно време кога расте
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) 360˚ Селмани: Ако Заев почне да ги прифаќа барањата за Законот за јазици, ќе ја изгуби довербата на Албанците, и никогаш нема да ја добие поддршката на ВМРО-ДПМНЕ

Ferad Aruc
Во дебата на „360 Степени“, Имер Селмани, поранешен министер, пратеник и градоначалник, зборуваше за носењето на Законот за јазици, во моментот блокиран со 35.000 амандмани
МАКЕДОНИЈА

Законот за јазици ќе се гласа во среда или во четврток – СДСМ ќе го поддржи ДУИ за амандманите, ако нема договор со ВМРО ДПМНЕ

Ferad Aruc
Мнозинството ќе го испочитува рокот на собранискиот претседател Талат Џафери за Законот за јазиците и доколку нема договор за него со опозицијата, ќе го гласа
МАКЕДОНИЈА

Апсењето на Симоновски, борба за превласт во СДСМ: Шеќеринска сака да го „елиминира“ Спасовски

Ferad Aruc
Додека МВР молчи, јавноста е преплавена со неофицијални информации поврзани со случајот на приведениот најблизок соработник на Оливер Спасовски, односно негов личен советник. Станува збор
МАКЕДОНИЈА

Георгиевски со совет до Мицкоски: Оставете ги СДСМ да го решат спорот за името, бидејќи еден ден вие ќе морате да го решите (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Според она што го гледам, би дал 50 – 50 % шанси за решавање на проблемот со името. Гледам дека во Грција нарипаа да нема
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го достигна врвот на лицемерието, Заев аплаудираше кога се палеа фотографии од претседателот Иванов

Ferad Aruc
СДСМ го достигна врвот на лицемерието и потценувањето на јавноста.  Пред неполни две години Зоран Заев и неговите соработници аплаудираа и славеа кога се палеа
МАКЕДОНИЈА

Откриена шемата за вработување на партиските кадри на СДСМ

Ferad Aruc
Како е најлесно да вработите партиски кадар на СДСМ, а тоа да не биде на оглас ? Одговорот е многу едноставен. Прво ангажирајте го со
МАКЕДОНИЈА

ВЛАДАТА ГО РАСТУРИЛА ОД ВОЗЕЊЕ „МЕРЦЕДЕСОТ“: За две години СДС поминале повеќе од 80.000 километри и драстично ја намалиле вредноста на блиндираниот „Мерцедес“

Ferad Aruc
Луксузниот „мерцедес“ кој го набави претходната влада за потребите на државата, официјално сега вреди 234.000 евра, објави ексклузивно ТВ 24 Вести, додавајќи дека вештачењето е
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа