vesti24.mk

Tag : СДС

МАКЕДОНИЈА

И денеска продолжува протестот на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Хунтата на власт управувана од СДС спроведува класичен партиски реваншизам и брутален политички притисок. СДС го злоупотребува судството за креирање на неосновани обвиненија за наводен тероризам