vesti24.mk

Tag : Себвастијан Курц

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Австрија го презеде претседавањето со ЕУ – најголем приоритет заштитата на границите на Унијата

admin
Австрија од денеска го презеде шестмесечно претседавање со ЕУ, а администрацијата на канцеларот Себастијан Курц, како врвен приоритет го наведе прашањето за миграцијата. Третпат, по