vesti24.mk

Tag : Сексуално насилство

СВЕТ

Анџелина Џоли во седиштето на НАТО: “Додека постои сексуално насилство, нема да има мир во светот”

Ferad Aruc
Белгија- Холивудската глумица и активистка, Анџелина Џоли и шефот на НАТО, Јенс Столтенберг се сретнале денес во седиштето на Алијансата во Брисел, Белгија и разговарале
ЖИВОТ

Брижит Бардо со порака до Холивуд: “Има многу глумици кои му се додворуваат на продуцентите за да добијат улоги, “силувањето е злосторство”, а “упорното флертување не е злосторство”

Ferad Aruc
Холивудските глумици кои јавно признавале за сексуалното насилство се наречени “лицемерни, смешни и неважни” од страна на француската глумица Брижит Бардо. Исто така, таа ги