vesti24.mk

Tag : Секс

ЗАБАВА

Гугл камерата ги снимила голи додека имале секс среде улица- овој пар стана ХИТ на интернет (ФОТО)

admin
Двајца млади љубовници од Тајван не се ни надевале дека ќе станат интернет сензација и тоа после обидот да водат љубов на улица. Камерата на...
ЗАБАВА

Имаа состанок во канцеларија додека вниманието им го одзеде с*ксот во соседната зграда- овој пар стана понеделничка мотивација (ВИДЕО)

admin
Пар кој имал секс во стан без завеси на прозорите стана вистински хит на интернет бидејќи беше снимен за време на состанок во канцеларија од...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Мислат дека се одлични во се*сот, а ќе ве разочараат: Трите најдосадни хороскопски знаци во креветот

admin
За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Со кои мажи жените уживаат во сексот?

admin
Според резултатите од студијата објавена во PubMed, најновото истражување покажува дека жените доживуваат поинтензивни оргазми со мажи кои имаат солидна заработка и одлична смисла за хумор,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како мирисот влијае на квалитетот на сексуалниот живот

admin
Мажите се визуелни, а жените се аудитивни – ова го знаат сите што читаат магазини со совети како да станете подобар, поуспешен и позадоволен во...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се вистински божици во сексот

admin
Жените родени во овие 3 хороскопски знаци, оргазам доживуваат без проблем, а со нив секој маж се чувствува како фантастичен љубовник. Овен Како и повеќето...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ако вашиот партнер деновиве избегнува секс: Не го обвинувајте него, туку времето!

admin
Климатските недоследности, како што се долготрајни жештини, обилни врнежи, грмежи, како и наглата промена на времето, влијаат на крвнот притисок, како и на сексуалниот живот,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Канабисот го зголемува сексуалното задоволство кај жените

admin
Жените кои користеле канабис непосредно пред секс имале зголемено либидо и подобри оргазми, покажа неодамна спроведено истражување, објавено во списанието „Секшуал Медесин“. Студијата покажала дека...
ЗАБАВА

ФОТО: Први мај помина, но доаѓа летото- за водење љубовна авантура на излет казна и до две просечни македонски плати

admin
Иако првомајските празници завршија, сепак летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено. Па така...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што кажува вашата омилена секс поза за вас? (18+)

admin
Некои ја сакаат класичната мисионерска поза, додека други уживаа во авантуристичката стоечка. Сигурни сме дека секс позите ги бирате според тоа која најлесно ве води...