vesti24.mk

Tag : Села

ВЕСТИ

Села излегува од Владата, замениците министри од Алијансата си поднесоа оставки

Ferad Aruc
Замениците министри од редовите на Алијанса на Албанците си поднесоа оставки. Заменик министерот за надворешни работи, Арта Точи и заменик министерот за транспорт и врски,
Uncategorized

СЕ ВЕАТ АЛБАНИЈА, НАТО, ЕУ: Села не сака македонско знаме на партиското седиште во Тетово (ФОТО)

admin
Пред седиштето на партијата беше формиран кордон од млади лица, членови на Движењето за реформи – ДПА. Тие на себе носеа бели маички со ликот