vesti24.mk

Tag : селфи

ЗАБАВА

Сакаше да направи “селфи“ со коза, но животното жестоко покажа дека не му се допаѓа идејата (ВИДЕО)

admin
Оваа девојка сакаше да направи добро “селфи“, но направи погрешен избор за тоа со кого сака да се фотографира. Имено, таман мислеше дека козата е...
ЗАБАВА

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

admin
Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон. Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со...
ЗАБАВА

Му се закануваше доживотен затвор поради злосторство кое не го направил: Го спаси оваа „селфи“ фотографија

admin
На 21. годишно момче од Тексас (САД) му се заканувал доживотен затвор за злосторство кое не го направил, а го спасило само едно селфи. Кристофер...
ЗАБАВА

ЗАГРИЖУВАЧКО: Поради опасни селфија загинале 259 луѓе

admin
Во обид да направат совршено селфи во екстремно опасни ситуации, од 2011 до 2017 година загинале 259 луѓе, покажа студија на Американсата национална медицинска библиотека....
ЗАБАВА

Речиси 260 луѓе загинале правејќи селфи

admin
Со појавата на паметните телефони, самослик-фотографиите станаа доста популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и кобни. Според податоците, најмалку...
ЗАБАВА

Ја фатил својата девојка во нивниот кревет со друг маж: Сите му се восхитуваат како изреагира и што направи потоа (ФОТО)

admin
Дастон Холовеј од Тексас ја “фатил” својата девојка во кревет со друг, но наместо бурна, насилна реакција, тој направил нешто што никој не го очекува.....
ЗАБАВА

Сакаше да направи “селфи“, во следниот момент се бореше за воздух (ВИДЕО)

admin
Некои луѓе за добро “селфи“ се подготвени на ризик. Таков е случајот и со ова момче. Качен на карпа, тој во позадина го снима немирното...
ЗАБАВА

Љубов моја, стигнав и ти праќам селфи, ми фалиш најмногу (ФОТО)

Ferad Aruc
„Селфито“ на оваа девојка стана вистински хит на социјалните мрежи. Откако пристигнала во хотелот во кој требало да престојува поради работни обврски, решила да му...
ЗАБАВА

Голата Ким Кардашијан повторно го сруши интернетот: Оваа нејзина фотографија имала повеќе од 500.000 лајкови за само 15 минути

Ferad Aruc
Американската старлета повторно се разголела на популарната социјална мрежа. Ким Кардашијан повторно се соблекла гола. Американската старлета на своите профили на социјалните мрежи објавила фотографија...
ЗАБАВА

Со ова „селфи“ Наташа Беквалац покажа кого сака највеќе на свет (фото)

admin
Наташа Беквалац, пред неколку дена објави фотофрафија на својот Инстаграм профил која ги воодушеви нејзините фанови и им покажа кој и значи во животот. Таа...