vesti24.mk

Tag : семејство

ЗАБАВА

Прекрасно видео: Поради ова треба да ги исклучите социјалните мрежи и да ги прегрнете луѓето кои ги сакате

admin
Името на рекламата е „Мора да се гледаме почесто“ и се фокусира на важноста на меѓучовечките односи во свет кој често е преплавен од технологија.
ЗАБАВА

Кој е вашиот број на домот? Тој ви ја одредува среќата во семејството

admin
Можеби ви делува неверојатно, но бројот на вашата куќа може да ја предодреди вашата среќа или животот и влијанијата кои ги имате. Тоа не значи
ЗАБАВА

Од таткото наследуваме рак на дојка, од мајката ќелавост, а од двајцата- холестерол

admin
Прв на листата е високиот холестерол, за што во целост можеме да го „обвиниме“ семејството, тврди американската генетичарка Шивани Назарет. Едно од 500 лица имаат
ЗАБАВА

За правиот да биде вистински: Пред да му кажете „ДА“, запознајте ја свекрвата

admin
Мажите се она што од нив направиле нивните мајки, вели една поговорка. И навистина, мајката неверојатно многу влијаје на тоа каков маж ќе стане синот,
ЗАБАВА

ВИДЕО: Семејството дошло да ги посети мајката и бебето во породилиште-не ни сонувале тоа што ги чека таму

admin
За членовите на семејството највозбудливо чувство е кога ќе ги видат новороденчињата за прв пат. Посебно ако тој момент подразбира и изненадување. Токму такво нешто
ЖИВОТ

Цело семејство исчезнало: Ги оставиле пасошите и телефоните, а полицијата открила шокантни детали

admin
Семејството Тромп повторно работи на семејната плантажа во близина на Мелбурн – една година откако преживеале патување исполнето со параноја, за која се уште не