vesti24.mk

Tag : Сергеј Лавров

СВЕТ

Сериозни американски закани за Русија и Кина! Матис: Ако не предизвикате, тоа ќе биде вашиот најлош ден

Ferad Aruc
Пентагон ја објавил новата воена стратегија на САД во која како главна закана се означени Кина и Русија, Северна Кореја и Иран. По повеќе од
МАКЕДОНИЈА

Русија на страната на Грција, бара Македонија да го смени името

Ferad Aruc
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на годишната прес конференција запрашан од грчки новинар околу преговорите за името со Македонија рече дека Руската Федерација
Uncategorized

Продолжуваат реакциите против изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп

admin
Последните денови имаме можност да видиме дека во САД се развива одредена политичка шизофренија. Продолжуваат реакциите против изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека на