vesti24.mk

Tag : Сергеј Москваленко

СВЕТ

Детето кое скокна од прозор за да избегне смрт? Откриено е кој го турнал

Ferad Aruc
11-годишниот Сергеј Москваленко, го преживеал страшниот пожар кој избил во трговскиот центар во Кемерово, само благодарение на неговиот татко, кој го фрлил од прозор од