vesti24.mk

Tag : Серена Вилијамс

ЖИВОТ

Тенисерката Вилијамс открива интересни детали за приватниот живот во документарниот филм

Ferad Aruc
Телевизиската мрежа HBO го објави трејлерот за претстојниот документарен филм за животот на легендарната тенисерка Серена Вилијамс. Документарецот под името “Being Serena” ќе открие интересни
ЖИВОТ

Иако има беспрекорна тенисерска кариера, таа започнува нов бизнис

Ferad Aruc
Откако се породи и стана мајка, славната тенисерка Серена Вилијамс повторно се врати на тенисерските терени, но исто така се одлучила да се посвети кон