vesti24.mk

Tag : Серхио Рамос

Uncategorized ЗАБАВА

Порно глумицата изрази поддршка за голманот на Ливерпул, а на фудбалерот од Реал Мадрид му порача: “Е*и се Рамос”

admin
Лорис Кариус моментално преживува тешки денови после поразот во Лигата на шампионите од кралскиот клуб Реал Мадрид поради грешките кои ги направи со кои буквално
СПОРТ

Познатиот фудбалер ги менуваше девојките како чорапи додека не ја сретна неа

Ferad Aruc
Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос кој го прослави својот 32. роденден, освен по успесите на теренот, познат е и по тоа дека секогаш ги има најубавите
СПОРТ

Серхио Рамос дојде на тренинг со „Фиќо“ и ги насмеа присутните во тренинг центарот

Ferad Aruc
Капитенот на Реал Мадрид, ги изненади сите присутни пред тренинг-кампот на клубот кога пристигна со Seat 600, или кај нас многу попознато како „Фиќо“. Сите
ЗАБАВА

ФОТО: Серхио Рамос со одличен подарок си замина од Македонија

admin
Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос за време на престојот во Македонија доби и одличен подарок. Македонската компанија „S.ignature“ изработи специјално дизајнирани копачки за фудбалерот,