vesti24.mk

Tag : Сиднеј

ЗАБАВА

22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот)

Ferad Aruc
22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот), чиј продуцент
ЖИВОТ

Мирка Федерере сопругата на Роџер Федерер била верена со султан! Оваа тајна долго ја криела од јавноста!

Ferad Aruc
Мирка Федерер, сопругата на Роџер Федерер е многу повеќе од обичните сопруги на спортистите. Според податоците на Гугл, минатата година била една од напознатите луѓе
СВЕТ

Две деца загинаа, а пет се повредени кога возило удри во училиште

admin
Две осумгодишни деца загинаа, а пет други се посериозно повредени денеска, кога автомобил влета во училница во основно училиште во австралискиот град Сиднеј. Како што