vesti24.mk

Tag : силни грмотевици

Uncategorized

УХМР предупредува: Доаѓа невреме со силни грмотевици

admin
Во наредните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни маси, претежно од Медитеранот, информираат од Управата за хидрометоролошки работи